logo
Bilgi Formu

Oyun Grubu

Oyun çocuğun hayatında çok geniş bir yer kaplar. Yeteneklerini fark ettiği, yaratıcılığını kullanabildiği, kendini ifade ettiği, zihinsel, fiziksel, duygusal ve sosyal becerilerini geliştirebildiği önemli bir araçtır.

Oyun

Çocuklar oyun oynarken son derece doğal, içten ve maskesizdir. Oyun oynarken, duygularını ve ihtiyaçlarını ifade eder ve birçok sorunu da kendi başına çözebilme yeterliliği kazanır. Oyun grubunun bir parçası olmak, evden ayrılmanın ve geniş bir dünya ile bağlantı kurmanın, yaşam boyu sürecek ve devam edecek olan öğrenme sürecinin başlangıcıdır. Bebeklikten çocukluğa geçiş sürecinde bu gelişme ve büyümenin bir parçası olmanın ayrıcalıklı bir durum olduğunu düşünüyor, çocuklarınızın gelişim heyecanını paylaşmaktan büyük bir zevk duyuyoruz.
2019 Ekim Ayından bu yana DCA (Dünya Çocuk Akademisi) bünyesinde farklı hedefleri olan oyun grupları planlamakta ve yürütmekteyiz. Grupların amacı çocuklarımız keyifli vakit geçirirken, akranları ile olan sosyal etkileşimlerini desteklemek ve aynı zamanda bilişsel, dil, motor, sosyal -duygusal gelişim alanlarını geliştiren bir ortam yaratmaktır.

Dünya Çocuk Akademisi Oyun Gruplarında Neler Amaçlanıyor ?

Oyun grubu yaş aralığı (12-36 Ay) çocukları bağımsızlık, farkındalık, yaratıcı ifade ve oyun konularında çok önemli bir dönüm noktasındalardır. Eğitimcilerimiz sonuçtan ziyade süreç, teknik, keşif ve materyallerle deneyler yapılmasına odaklanırlar.
Oyun gruplarımız (12-36) Ay özelliklerine göre hazırlanmış sınıflar da bir eğitimci tarafından ebeveynli (Anne veya Baba) vs olarak uygulanmaktadır. Bu uygulama 2 saat sürmektedir. Aktiviteler dikkat süreleri göz önüne alınarak 15-20 dakikada bir değişmektedir. Bu sınıflarda meraklı, aktif ve bağımsız minik kaşiflerimiz yetişmektedir. Ayrıca Periyodik Gelişim Raporları ile ailelerimiz çocukları hakkında detaylı bilgi almaktadırlar.
Dünya Çocuk Akademisi Oyun Gruplarının Hedefleri
-Sosyalleşme desteği
-Özgüveni geliştirme
-Dikkat ve koordinasyon gelişimine katkıda bulunmak
-Mantık yürütme becerileri
-problem çözme becerileri
-Oyun oynayarak öğrenme
Dünya Çocuk Akademisi Oyun Guruplarımızda programımızın amacı;
çocuklarımızın ileride yaşayacakları okul deneyiminin onlar için daha yumuşak bir geçişe dönüşmesi ve belli temel yeteneklerin çocuklara erken kazandırılmasıdır.
Gelin Bu hızlı ilerleyen en özel süreci Oyun tadında beraber yaşayalım

Kış mevsimini tanıdık 🙂 kardam adam yaptık

Oyun gurubu yoga dersinde 🙂

Küçük kaslarımızı geliştiriyoruz makarna süzgeci ile dikkat oyunu oynuyoruz.

Boyama tekniği öğreniyoruz 🙂

WhatsApp Image 2020-02-04 at 10.09.48
Bircan TAŞÇI
Oyun Grubu Öğretmeni

email: bircantasci@dcamaslak.com
oyungrubu@dcamaslak.com

X