logo
Bilgi Formu

Kurucularımız

Eğitim olmadan asla.

'Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum.' Hz.Ali

Dağlar, denizler kadar anlam yüklenebilecek bir söylem.

Mustafa Kemal Atatürk yıllar sonra farklı mı söylemiş

'Hayatta en hakiki mürşid ilimdir' diyerek

Aile hayatı ve çevremiz tabi ki çok önemli, bizleri geleceğe hazırlayacak eğitim ve o eğitimi aldığımız okullarımız, öğretmenlerimiz ise istikbalimizin sigortası, öğrenirken eğlenmek eğlenirken öğrenmenin okul öncesinden başladığına var mıdır inanmayanımız.

Öğrenmeyi ve öğretiyi bir dersten öte bir yaşam biçimi olarak düşünüyoruz. Özellikle büyük şehirlerimizde gelişen okul öncesi yaşamının ülkemizin en ücra köşelerindeki çocuklarımıza ulaştığında misyonumuzun başarıya ulaşacağını biliyoruz.

Murat Didin ile Eğitim

Ted Ankara Koleji ve Odtü İnşaat Mühendisliği mezunu olan Murat Didin basketbol oyunculuğu sonrasında ülkemizin pek çok takımı, milli takımlarımızın yanı sıra İtalya, Almanya liglerinde teknik direktör olarak görev yaptı.

Öğrendiğin, araştırabildiğin ve paylaştığın sürece gelişebilirsin O’nun günlük mottosu. Odtü’de başlayan öğretim görevlisi yılları bu günlerde Litvanya Spor Üniversitesine kadar uzandı.

Bir çok eğitim kurumuna, kuruluşlara yaşam koçluğu ve grup konuşmacısı olarak bilgilerini paylaşan Didin, 2017 yılıdından itibaren DÇU Ankara kurucusu Serdar Aslan ile okul öncesi konusunda ortak çalışmalar üretmeye başladı.

Murat Didin üniversite, yaşam ve yurtdışı tecrübelerini yarının çocukları için güncellemekten büyük mutluluk duyuyor. Öğretmenlerden, velilerden minik öğrencilerden hayat yolunda beraber yürüyen birbirimizden öğrenerek her gün daha iyiye gidecek bir DÇU inancı ile çalışmalarını sürdürüyor, Hayal ettiğiniz çabaladığınız sürece var olabilirsiniz diyerek…

 

Harun Erdenay ile Eğitim

Harun Erdeney, babası Kemal Erdenay ile beraber Türk Basketbolu’nun iki uzun dönemine damga vurmuş bir ailenin ferdi. Türkiye’nin nice kupalar ve dereceler kazanmasında büyük payı olan Erdenay için basketbol aşkı ve yoğunluğu o kadar önemliydi ki, öğrenimini gördüğü Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Programcılığından milli forma ve basketbol uğruna ayrılmak zorunda kaldı.

Baksetbolculuğu sonrasında Milli takım menajerliği, Türkiye Basketbol Federasyonu yönetim kurulu üyeliği ve sonunda da Türkiye Basketbol Federasyon Başkanlığı yaparak Türk sporcusunun yetişmesinde büyük katkılar sağladı.

Harun Erdenay şu anda uluslararası basketbol federasyonu Fiba’nın üst yönetim kurulu üyesi olup özelikle genç oyuncuların ve genç koçların yetişmesi konusunda bilgilerini, görgülerini çeşitli üniversitelerde yarınının gençlerinin yetişmesi için paylaşıyor.

 

Hazar Çelik ile Eğitim

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this
X